Fotorelacja z Warszawskich Targów Fantastyki

W dniach 11-12 grudnia 2021 r. odbyły się Warszawskie Targi Fantastyki. Ponieważ miałem okazję na nie wpaść z aparatem, zapraszam na małą fotorelację.

Z kronikarskiego obowiązku wspomnę tylko, że pojawiłem się pod koniec drugiego dnia i z tego czasu przedstawię swoje wrażenia.

Targi odbyły się na kilku piętrach Domu Braci Jabłkowskich w centrum Warszawy. Co od razu rzucało się w oczy (oprócz wszechobecnych maseczek na twarzy, rzecz jasna), to duży udział młodych ludzi, głównie dziewczyn, ubranych w stylu japońskich kreskówek. Niczym rodzynki w cieście zdarzali się wśród nich też przebierańcy (cosplayerzy) preferujący inne tematy – głównie militarne. Co ciekawe, prawie wszyscy trzymali się razem, w mniejszych lub większych grupach i chętnie pozowali do zdjęć:

 

Z naszego macierzystego poletka można było spotkać ekipy z Lucky Duck Games, Portalu, Lucrum Games oraz Morii, a także stoisko sklepu Przyczółek:

 

Planszówki swoją drogą, ale nietrudno było zauważyć, że na targach dominowały stoiska z rękodziełem i gadżetami mniej lub bardziej związanymi z fantastyką:

 

Na targach można było spotkać również autorów promujących swoje książki, a wśród nich Gustawa Dzięwięckiego, którego rysunki ołówkiem przykuły moją uwagę i pobudziły wyobraźnię. Trafiłem również na rozmowę ze znaną pisarką, Anną Kańtoch.

 

Na koniec kilka fotek prezentujących targi w szerszym planie i coś na ząb.